У Львові освятили військовий храм святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

Рік минув з того часу, коли на території 2 Галицької бригади Нацгвардії України, заклали перший камінчик в будівництво храму. І ось 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, на території бригади відбулось урочисте відкриття та освячення довгоочікуваного храму.

Аби освятити храм та провести Божественну Літургію до гвардійців завітав Преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, представник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ отець Ростислав Височан, синкел у справах капеланства УГКЦ отець Степан Сус, капелан військової частини отець Андрій Сіданич, інші капелани з військових частин Національної гвардії України. Окрім того, радість такої важливої події з гвардійцями прийшли розділити і родини загиблих: Героя України полковника Андрія Соколенко та Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

«Нарешті здійснилась мрія мого чоловіка – на території 2 Галицької бригади побудували та освятили храм, – говорить дружина Героя України Надія Богданівна Кульчицька. – Колись давно, коли він був командиром бригади і ми їхали до родини на Тернопільщину, він часто зупинявся біля капличок та храмів, розглядав їх і говорив про те, що хоче побудувати храм на території. Ось пройшло вже багато років і його мрія втілилась у житті».

По завершенню Божественної Літургії командир бригади, полковник Сергій Шуляк, отримав з рук Преосвященного владики Володимира Груци Фундаційну Грамоту. Вона засвідчує, що даний храм освячено та буде зберігатись безпосередньо у бригаді. Окремими словами вдячності згадали меценатів, які долучились до будівництва храму. Адже завдяки їм мрія втілилась у реальність.

«Кожна людина повинна мати серце, бо інакше вона не зможе жити, – говорить Преосвященний Владика. – Серце має різне значення – це є певний життєво необхідний орган, який відповідає за циркуляцію крові в організмі. А також серце ми прив’язуємо до чогось такого таємного. І ось ця військова частина сьогодні також отримала своє серце. Цей храм, який ми освятили, став серцем цього місця».

У свою чергу отець Ростислав Височан привітав командира бригади та особовий склад та вручив лист подяки від імені керівника Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ владики Михаїла Колтуна.

ngu.gov.ua