У Київському будинку офіцерів відбувся ХХ з`їзд Спілки офіцерів України (СОУ)

17 квітня, у Київському будинку офіцерів, відбувся ХХ з`їзд Спілки офіцерів України (СОУ). Від Української Греко-Католицької Церкви участь у з’їзді взяв о. Любомир Яворський, заступник керівника Відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

На початку зустрічі, виступив із доповіддю голова Спілки офіцерів України, полковник В’ячеслав Білоус, в якій, зокрема, звернув увагу на розвиток інституту військового душпастирства (капеланства) в Україні. Він згадав про позитивний досвід іноземних держав і наголосив на тому, що «присутність капеланів від різних конфесій та віросповідань у війську, не впливає негативно на військовослужбовців, а навпаки, дає можливість вибирати, яка релігія лежить їм до душі».
В свою чергу, отець Любомир привітав присутніх від імені владики Михаїла (Колтуна), керівника Відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. Подякував спілці за співпрацю і за те, що їм є не байдужий розвиток інституту військового капеланства та заохотив всіляко підтримувати ідею створення даної структури.
Іншими темами обговорення з’їзду були: патріотичне виховання молоді, святкування 65-річчя Перемоги у ІІ-й Світовій війні, процес примирення ветеранів УПА та Великої вітчизняної війни. Також учасники зібрання наголосили на обов’язковості виконання статті 10 Конституції України про державність української мови в Збройних Силах Україні та інших військових формувань.
Департамент інформації УГКЦ
Додаток:
Спілка офіцерів України є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об’єднує на добровільних засадах громадян України. Раз в рік відбувається всеукраїнський з’їзд членів цієї організації. Вперше участь на такому з’їзді взяв представник від УГКЦ.