У Києві вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня 2016 року, у день пам’яті героїв Крут, при парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, що на Аскольдові могилі у Києві, духовенство та вірні Київської архиєпархії молитовно вшанували українців, які взимку 1918 року героїчно віддали життя за Волю України.

Вшанувати пам’ять героїчного подвигу українців, на Аскольдову могилу, до пам’ятного хреста героям Крут прибули також Президент Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, Голова КМДА Віталій Кличко, а також представники Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента, а також учасники АТО та вірні УГКЦ.

Всі вони після покладення квітів до підніжжя пам’ятника вшанували героїв хвилиною мовчання. Опісля виконали Державний Гімн України, а воїни почесної варти пройшли урочистим маршем та з особистої зброї виконали шість пострілів в повітря.

Після цього вірні та духовенство УГКЦ, на чолі з митрофорним протоієреєм о. Ігорем Онишкевичем помолились панахиду за загиблими.

По завершені молитви зі словом до присутніх звернувся о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. В своєму слові священик навів паралель між героями, які віддали життя за Україну під Крутами, та героями, які віддали життя за нашу Вітчизну протягом останніх кривавих подій в Україні.

2bd30090-cabe-4795-be39-bf1241876f4e

Зазначимо, що сьогодні минає 98-ма річниця, від тоді, коли біля станції Крути, на залізничній ділянці Ніжин-Бахмач, в 130-ти кілометрах від Києва, за майбутнє України віддали життя близько 100 в основному молодих осіб. Бій тривав 6 годин, проте за цей час нашим воїнам вдалось знищити колії та мости, перешкодивши цим наступ агресора, та на 4 дні зупинити ворога. Як наголошують історики, цей героїчний бій та придушення заколоту в Києві дали змогу виграти Центральній Раді час, для того, щоб дійшло до підписання Берестейського мирного договору.

Герої-мученики українського народу були поховані на Аскольдовій могилі у Києві. В знак цього там встановили пам’ятний хрест про цю подію.

Прес-служба Київської архиєпархії