У Києві відбулося засідання правління Християнської міжконфесійної місії

26 жовтня 2012 року у Києві відбулося засідання правління Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах». На запрошення Анатолія Бегаса, відповідального в Українській Уніонній Конференції Адвентистів Сьомого Дня за служіння ув’язненим, члени правління зустрілися у приміщенні головного офісу адвентистів на Подолі. На засідання правління був запрошений Олег Андрієнко, голова Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної служби. Члени правління місії обговорили проект Меморандуму з профспілками служби.

Гаррі Канселл, керівник Асоціації капеланського служіння Генеральної Конференції Адвентистів сьомого дня, як почесний гість місії виступив перед початком засідання. Він поділився головними тезами міжнародного семінару капеланського служіння «Де милість і правосуддя зустрічаються», який проходив з 21 по 25 жовтня 2012 року в Українському гуманітарному інституті в Бучі та відповів на запитання.

Олег Андрієнко виступив перед правлінням місії з представленням головних напрямків співпраці церков для духовної опіки працівниками пенітенціарної служби. Слід зазначити, що уже перша стаття проекту Меморандуму стверджує, що церкви і профспілка пенітенціарної служби прагнуть створити умови для підвищення престижності праці пенітенціарного службовця. Вони вбачають, що більша повага людських прав та гуманізація кримінально-виконавчої сфери можливі лише шляхом втілення Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими та реалізації релігійних прав в усіх місцях ізоляції. Ці правила передбачають також створення належних умов праці, соціального захисту, охорони здоров’я, релігійної опіки та навчання самих співробітників пенітенціарної служби. Представники церков домовилися опрацювати і підготувати документ до підписання у грудні.

Окрім того члени правління вирішили розробити пропозиції до календаря заходів місії на 2013 рік, внести зауваження та поправки до проекту Положення про релігійну опіку в пенітенціарних установах України, щоб винести його на розгляд Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Наступне засідання було вирішено провести у грудні в стінах Державної пенітенціарної служби України.

секретар правління Місії ієрей Костянтин Пантелей