У Києві відбулося вшанування пам′яті загиблих бійців Національної гвардії

8 липня в Національній гвардії України відбулися заходи щодо вручення державних нагород рідним загиблих під час виконання службових обов’язків військовослужбовців.

Щоб вшанувати пам′ять бійців, з різних регіонів України до Києва приїхали їх найближчі родичі – батьки, матері, брати, сестри, дружини і діти.

У храмі Покрови Божої Матері УПЦ Київського патріархату був проведений молебень за загиблими військовослужбовцями. Разом з родичами помолитися за бійців прийшло командування Національної гвардії України, особовий склад військових частин Київського гарнізону та запрошені гості.

Від Української Греко-Католицької Церкви у молитві взяв участь о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

5_172

Після молебня о. Любомир звернувся до родичів загиблих бійців: “Ваші діти – новітні герої 21 століття. Про їх героїзм ми пам’ятатимемо завжди, адже вони віддали своє життя, захищаючи інших. Наші воїни вкотре доводять відому біблійну істину “…немає більшої любові, ніж хто віддасть своє життя за друзів своїх” (Ів 15, 13).”

Заступник командувача Національної гвардії по роботі з особовим складом генерал-майор Ярослав Сподар зазначив, що основною метою заходу є не тільки пам′ять про військовослужбовців, що загинули у бойових діях, а й спілкування з членами їх сімей.

«Ми хочемо подивитися їм у вічі, відповісти на питання, які їх турбують, а найголовніше – зробити все можливе для задоволення усіх соціальних потреб членів сімей загиблих», – сказав він.

1_284Церемонія вшанування бійців продовжилася на Солом′янській площі, де присутні поклали квіти до пам’ятника працівникам ОВС та військовослужбовцям внутрішніх військ і Національної гвардії України, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Після завершення заходів у місті родичі бійців були запрошені до Головного управління Національної гвардії України. Згідно з Указом Президента України 72 військовослужбовці Національної гвардії України посмертно нагороджені державними нагородами України.

6_157Присутні вшанували пам′ять бійців хвилиною мовчання. Мати одного з загиблих героїв зачитала вірш, присвячений синові. Сповнений болю, він викликав у присутніх глибоку скорботу.

Не тільки у родичів бійців на очах стояли сльози. Присутні військовослужбовці розуміли їх почуття – вони самі були свідками того, як війна забирає життя їх бойових товаришів.

Як зазначив о. Любомир у коментарі до події, такий захід керівництво Національної Гвардії організовує вже втретє. За словами військового душпастиря, дуже важливо, коли сім’ї загиблих військовослужбовців мають нагоду зустрітися, адже їх об’єднує одна біда. Вони допомагають одне одному пережити цю трагедію вже тим, що знаходять правильні слова в потрібний час та гуртуються в молитві.

Департамент військового капеланства за матеріалами прес-служби НГУ