У Києві розпочалася конференція Міжнародної асоціації в’язничних капеланів

25 квітня 2018 року у Києві під проводом пастора Майкла Філіппі розпочалася Міжнародна конференція Асоціації в’язничних капеланів IPCA – Europe “Віра в справедливість: з тюремного ув’язнення у суспільство”.  
Голова Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей у вітальному зверненні до учасників конференції  представив історію відродження в’язничного капеланства в Україні та його основні риси. Міжконфесійну палітру цього служіння нині складають 13 релігійних організацій, що увійшли до дорадчого органу при Міністерстві юстиції для забезпечення духовних потреб як ув’язнених, так і персоналу пенітенціарних установ. Про капеланське служіння в Україні розповіли офіційні представники Церков і релігійних організацій, що входять до Душпастирської ради.
З богословським впровадженням виступив о. д-р Олег Кіндій, заступник декана з міжнародних зв’язків Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, з доповіддю “Відновлення людської гідності через зцілення образу Бога: Теологічна перспектива пенітенціарного служіння”.  Криза родини і особи батька у суспільному житті, на думку о. Олега, є однією з причин соціальних патологій, пов’язаних зі злочинністю.
Метою конференції є погляд на проблему відправлення правосуддя та кримінальних покарань, ролі соціальних інституцій у досягненні витривалого і справедливого суспільного миру та інтеграції колишніх в’язнів.
У ході пленарних засідань планується розгляд питань про те, як пастирська опіка може сприяти відновленню порушеної людської гідності та як ретранслювати суспільству наслідки юстиції, що прийнята в ньому.
На конференцію зібралися близько 50 учасників з 16 країн світу. Попереду 3 дні насиченої роботи, обміну досвідом та думками. Європейська асоціація тюремних капеланів є міжнародною організацією з консультативним статусом в ООН, яка об’єднує священнослужителів різних релігій.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ