У Києві презентували посібник з військового лідерства для підрозділів Морської піхоти

У Києві 30 листопада 2017 презентували посібник з військового лідерства для підрозділів Морської піхоти «Вести! Боротися! Перемагати!». Посібник розповідає про місію та основні цінності Морської піхоти України. Учасником презентації був капелан 36 Окремої бригади Морської піхоти ВМС ЗСУ о. Андрій Зелінський, ТІ.

«Військові у різних країнах світу є зразками лідерства. Наші Збройні cили також можуть мати такий самий внутрішній рівень розуміння того, що таке лідерство. Кожен військовослужбовець, починаючи від наймолодшого і до найстаршого, може бути прикладом лідера, який може вести за собою», – зазначив радник Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України Руслан Кавацюк під час презентації посібника в Українському кризовому медіа-центрі.

Посібник видано за підтримки Генерального штабу ЗСУ, Українського кризового медіа-центру, Посольства США в Україні та ГО «Дух Америки». Загальний наклад – 6050 примірників.

Посібник висвітлює не тільки тему місії морської піхоти України, але й проблеми формування особистості воїна, захисника та побратима. Останній розділ посібника – клятва морського піхотинця. «Це не просто гасла, не просто слова. Ми подбали про те, аби за кожним і них була ціла філософія, яка б опиралася і на наш особистий досвід, досвід Морської піхоти України, і також на певні світові тренди та тенденції», – розповів отець Андрій Зелінський, військовий капелан 36-ї Окремої бригади морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ. Також публікація має кілька додатків – гімн Морської Піхоти України, текст для поминання полеглих та кілька військових гасел.

«Цей збірник був народжений «знизу». Він створений [у розмовах з військовими] від солдата до полковника, командира бригади. Брали участь командири батальйонів, рот, взводів, старшини, матроси», – розповів перший заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України полковник Олег Бойко.

У посібнику надруковано також декілька фотографій Морської піхоти України. «Ми відібрали декілька фотографій, які, на нашу думку, передають ціннісно, хто такий морпіх. Я хотів би подякувати тим фотографам, які надали ці фотографії», – зазначив радник міністра оборони України Олексій Макухін.

 «Це такий посібник, щоб усю мудрість цілого воїнського етосу можна було помістити у кишеньку та носити біля серця. Разом з тим, мова, якою він написаний, – це мова, яка мотивує. Це не академічний дискурс, не «джерело інформації», це – джерело натхнення та інтерпретації особистості військовослужбовця та його обов’язку», – підсумував отець Андрій Зелінський.

uacrisis.org