У Києві презентували фільм «Дебальцеве» (відео)

До річниці завершення боїв за Дебальцеве в Києві презентували документальну стрічку, в якій учасники подій, військові експерти та керівництво країни розповідають про те, що відбувалося в той час.

На початку 2015-го року розгорнулася жорстока битва за м. Дебальцеве, яка завершилася 18-19 лютого, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм.

У фільмі розкрито правду про один з найбільш кровопролитних і суперечливих епізодів війни на Сході. Висвітлено неймовірні історії подвигів, факти героїзму і зради, маловідомі деталі та свідчення учасників подій. Перед очима глядачів відкриється неприємна і страшна правда, невигадана історія про сучасних героїв.

Режисер документального фільму «Дебальцеве» – безпосередній учасник подій минулого року. Це третій фільм із циклу про основні події російсько-української війни, після «Аеропорту» і «Рейду», що є спільним проектом Міністерства оборони України та Адміністрації Президента.

На прем’єрі фільму був присутній військовий капелан УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ. Священик відбув декілька ротацій на територію бойових дій, перебував з українськими бійцями в найгарячіших точках зони АТО.

“Дебальцеве мене болить якось по-особливому… Спогади шкребуть по серцю розривами градів та вриваються у душу поглядами друзів, які не повернуться… Тому й намагався не відчувати того, що бачив на екрані… під час прем’єрного показу фільму…” – написав о. Андрій на своїй сторінці у фейсбук. 

Фільм уже доступний до перегляду в мережі youtube.

За матеріалами Радіо Свобода