У Києві відкрили Алею пам’яті воїнів АТО та учасників Революції Гідності

21 листопада 2019 року в Дарницькому районі м. Києва відкрили Алею пам’яті воїнів АТО та учасників Революції Гідності. Вона присвячена дарничанам, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російської агресії.

На алеї встановили монумент, який увічнив пам’ять про події на сході України, а також висадили іменні клени. Загиблих бійців присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Освячення каменя з благословення владики Йосифа Міляна, Єпископа-помічника Київського, провели священники Київської Архиєпархії УГКЦ, а зокрема о. Ігор Онишкевич, о. Андрій Боднарук, настоятель парафії святих Бориса і Гліба, та о. Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Для створення Алеї пам’яті обрали клени. В українському фольклорі та в поезії найбільш популярний один з місцевих видів клена – явір, який часто асоціюється з чоловічим родом, сином, загиблим козаком. У віршах Тараса Шевченка він є символом козацької долі.

Ідею створення Алеї пам’яті підтримали родичі загиблих: вони також прийшли, щоб особисто взяти участь у висадці дерев.

На закладенні алеї виступила відома дарницька волонтерка, член ради волонтерів при Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації, лідер Всеукраїнського жіночого руху «За вільну Україну» Раїса Шматко, яка акцентувала увагу присутніх на тому, що суспільству потрібно цінувати роль наших захисників у сьогоднішній війні.

Аналогічна алея була відкрита у парку «Партизанської слави» цього року, де було висаджено 385 дубів. Кожен – на честь полеглих внаслідок російської агресії киян, військових та поліцейських.

facebook.com