У Києві презентували збірку спогадів капеланів

5 грудня у Києві презентували збірку спогадів “Капелани. На службі Богу і Україні”. На заході були присутні військові капелани УГКЦ та заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ.

Книга містить розповіді військових капеланів різних конфесій, які від початку збройного конфлікту на сході України у 2014 році здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів.

Капелани розповідають про етапи становлення капеланської служби та про особливості служіння на передовій в умовах протидії російській агресії.

Книгу “Капелани. На службі Богу і Україні” видав Український інститут національної пам’яті. Укладачка збірки, координатор усних історичних проєктів інституту Тетяна Ковтунович повідомила, що свідчення (спогади, розповіді) військових капеланів записані УІНП у межах проекту “Усна історія АТО”.

“Ми зібрали 23 історії капеланів різних християнських конфесій, які проводять душпастирське служіння оборонцям України на передовій”, – розповіла Ковтунович.

Серед учасників презентації були герої книги – військові капелани та предстоятелі церков (Православної, Української Греко-Католицької та Римо-Католицької церков). Презентація відбулась у Православній богословській академії на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

За матеріалами radiosvoboda.org