У Києві освятили військову каплицю Воздвиження Чесного Хреста

27 вересня 2019 року на Аскольдовій могилі у Києві владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, освятив військову каплицю Воздвиження Чесного Хреста.

Цього дня у парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі владика Богдан очолив Божественну Літургію. Разом із ним співслужили священники Києва на чолі з митрофорним протоієреєм Ігорем Онишкевичем, парохом місцевої громади. 

Проповідуючи Слово Боже, владика зауважив: «Знаменно, що саме сьогодні, у день, коли Церква святкує віднайдення і піднесення Хреста Господнього, ми освячуємо цю каплицю. Ця подія пов’язана з нашою історією, пов’язана з нашою боротьбою, пов’язана з великою любов’ю нашого народу до своєї землі».

Проповідник зауважив, що в історії Христової Церкви збережена розповідь про те, як напередодні однієї з найбільш визначальних битв за спадок імператор Костянтин побачив на небі знак святого хреста і почув голос: «Цим знаменням переможеш». «Дуже хотілося б, щоб у цій каплиці, коли молитимемося, згадували про справжню зброю, якою можна здолати зло у власному серці та навколо нас. Адже хрест Господній, який ми сьогодні в особливий спосіб почитаємо, дуже чітко нам говорить про те, як можна здолати зло, про те, як можна перемогти»,  – зазначив владика.

«Коли ми здіймемо свій погляд на розп’яття, то побачимо Бога, який любить по-справжньому. Це та любов, яка відкриває нам двері до воскресіння, це та любов, котра раз і назавжди долає смерть і силу гріха, бо вона щира. Господь з висоти хреста не бажає нічого для себе. Його любов щедра, вона відає геть все і залишається вірною до кінця. Щира, щедра і до кінця вірна любов – єдина здатна на перемогу», – наголосив у проповіді владика.

По завершенні Божественної Літургії відбувся процесійний хід до самої каплиці. Спершу було освячено воду, а після цього саму каплицю. Відтак зі словом звернувся о. Андрій Зелінський, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ: «Коли поглянемо на обличчя, які дивляться на нас із мурів цієї каплиці, то можемо насправді зрадіти, що історія нашого народу переповнена людьми, котрі вміли щиро, щедро і до кінця вірно любити. Саме тому сьогодні ми тут сповнені надією і вірою в те, що справжня любов таки нездоланна. Хрест Господній найяскравіше свідчення того, чим і як маємо перемагати. У ньому – вся любов Бога до людини, у ньому – вся Божа мудрість».

Наприкінці владика Богдан подякував пароху о. Ігореві Онишкевичу за його працю, а також усім жертводавцям, фундаторам, та митцям, які посприяли відновленню цієї каплиці: «Хочу закликати всіх нас до того, щоб ми були послідовними у своїй вірі, щоб ми не тільки практикували свою віру у великі свята та неділю, але щоб щодня жили цією вірою, щоб ми її свідчили. Бо тільки жива віра і Божа любов здатні перемінювати наше суспільство через переміну нашого серця. Переміна країни буде починатися у серці кожного з нас».

news.ugcc.ua