У Києві обговорили закон про військове капеланство

17 вересня у Києві відбулось обговорення різних аспектів проекту закону про військове капеланство.
Засідання відбулося за участі заступника керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ отця Андрія Зелінського, ТІ, Голови Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України митрополита Іоана (Яременка), секретаря Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України пастора-капелана Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Василя Хіміча та керівника відділу правового забезпечення СУВД Ярослава Шевченка.
Головний предмет розмови – вироблення спільного бачення законодавчого врегулювання військового капеланства. Зокрема, учасники уніфікували термінологію та обговорили питання капеланського помічника.

Законодавчі ініціативи, які покликані врегулювати роботу капеланів у війську, обговорюються у суспільстві більше року. Проект Закону про військове капеланство № 0907 (попередній реєстраційний номер 10244-1) навіть встиг пройти перше читання у Верховній Раді попереднього скликання. Проте існує коло питань, яке повинні врегулювати саме ті конфесійні осередки, до яких належать діючі капелани України.

Загалом, усі пропозиції щодо проекту закону про капеланство у підсумку були прийняті усіма, що були присутні на його обговоренні.

facebook.com