У Києві обговорили перспективи законодавчого врегулювання військового капеланства

11 вересня 2019 року у м. Києві відбулася нарада представників капеланських осередків трьох християнських конфесій, які представлені у силових структурах України. На запрошення Голови Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Митрополита Іоана (Яременка) участь у нараді взяв заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ. Участь у обговоренні також взяли секретар Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України пастор-капелан Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Василь Хіміч та перший заступник голови СУВД ПЦУ о. Тарас Мельник.

Головний предмет розмови – вироблення спільної міжконфесійної платформи, яка здатна об’єднати поодинокі потуги різних конфесій на шляху уніфікації місійної діяльності капеланів серед військовослужбовців.

Учасники обговорили питання створення дієвого інституту капеланства, загальні правила існування якого змогли б задовільнити потреби капеланів усіх конфесій, ведучи прозору діяльність та уникаючи прозелітизму.

Законодавчі ініціативи, які покликані врегулювати роботу капеланів у війську, обговорюються у суспільстві більше року. Проект Закону про військове капеланство № 0907 (попередній реєстраційний номер 10244-1) навіть встиг пройти перше читання у Верховній Раді попереднього скликання. Проте існує коло питань, яке повинні врегулювати саме ті конфесійні осередки, до яких належать діючі капелани України.

Було запропоновано та розглянуто можливі етапи розвитку впровадження військового капеланства на базі участі релігійних конфесій, представники яких вже зараз перебувають з військовими.

facebook.com