У Кропивницькому презентували фотовиставку “Сильні духом. Мами”

Фотовиставку “Сильні духом. Мами”, організовану Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, презентували 9 березня в Музеї мистецтв міста Кропивницький.

Дванадцять мам з різних куточків України, які втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію – саме вони є героїнями фотопроєкту, який вперше був презентований до Дня матері у 2019 році в Музеї історії Києва.

На жаль, вже понад 6 тисяч осіб у нашій державі отримали статус “член родини загиблого військовослужбовця”, серед них чисельна категорія – матері. Фотопроєкт організований з метою вшанування членів родин загиблих, привернення уваги громадськості до проблем їхньої психологічної та духовної реабілітації та з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв.

Життя триває – ось основний посил, що зчитується зі світлин фотографа (авторки фотосвітлин проєкту) Мирослави Марциненко. Магазин одягу “Синій льон”, дизайнер одягу Лідія Лущик, прикрас – Ольга Бунеску, візажистки Олена Тулапіна, Оксана Мороз та талановита дизайнерка авторських головних уборів та прикрас для волосся Ірина Підліпська створили учасницям проєкту вишукані образи.

Фотовиставка “Сильні духом. Мами” ініційована Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців, а також за підтримки Всеукраїнської громадської організації “Ветеранське братерство”.

Автор ідеї проєкту — Наталія Дубчак, мати загиблого молодшого сержанта Олександра Єрошенка, працівниця Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ.

У цей день в рамках проєкту Департаменту військового капеланства “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у Східній Україні (2019-22)” відбулася також духовно-психологічна зустріч родин загиблих Героїв Кіровоградчини з учасницями фотопроєкту “Сильні духом. Мами”. На заході був присутній священник УГКЦ отець Іван Третяк.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ