У Карпатах відбувся вишкіл провідників християнських таборів

З 1 до 5 серпня у смт. Ворохта, що на Івано-Франківщині, проходив вишкіл виховників та аніматорів християнських таборів. Захід організував Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ в рамках програми Школи провідників християнських таборів.

Протягом п’яти днів для молодих лідерів було проведено тренінги з психології травми, кризової психології та про стресостійкість в умовах війни. Психотерапевт Марта Гладій надала учасникам вишколу базові знання та практичні поради, як розмовляти з дітьми, які пережили травматичні події, та як розв’язувати конфліктні ситуації під час проведення табору.

У свою чергу керівник Школи провідників о. Ростислав Височан обговорив з молодими лідерами нові виклики сьогодення та плани щодо майбутніх таборів для дітей військовослужбовців.

Крім навчання, щоденної спільної молитви та спілкування, учасники вишколу здійснили мандрівку по Чорногірському хребту, відвідавши мальовниче озеро Несамовите та піднявшись на гору Шпиці.

“В умовах сучасних реалій та викликів якісний процес організації таборів вимагає особливого підходу та підготовки, а також професійності виховників та аніматорів, які будуть працювати з дітьми, травмованими війною”, – зазначив о. Ростислав.

Нагадаємо, метою Школи провідників християнських таборів є навчання та вишкіл активних молодих людей, які вже протягом семи років допомагають Департаменту військового капеланства організовувати та проводити літні табори для дітей військовослужбовців.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ