У дворі колишньої тюрми управління МГБ СРСР, де розстрілювали ув’язнених, відкриють меморіал

На Львівщині, у м. Дрогобич, 12 липня 2012 року відкриють Меморіальний комплекс. Він знаходиться біля храму Апостолів Петра і Павла, у дворі колишньої тюрми управління МГБ СРСР Дрогобицької області (вул. Стрийська, 3). Саме тут у часи Другої світової війни розстрілювали ув’язнених. Про це повідомляє прес-центр катедрального собору Пресвятої Трійці УГКЦ м. Дрогобич.

Відкриття Меморіалу розпочнеться о 16.30 за участю Владики Ярослава (Приріза), Єпарха Самбірсько-Дрогобицького, та духовенства міста. До участі у відкритті запрошуються всі небайдужі до поминання невинно убієнних.

Довідка

Навесні 2011 року група дрогобичан ініціювала акцію вшанування пам’яті загиблих земляків у колишній внутрішній тюрмі управління МГБ СРСР Дрогобицької області, що знаходилася в Дрогобичі на вул. Стрийській, 3 (тепер – заднє подвір’я Інституту фізики і математики при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка). Акція відбулася 22 червня 2011 року, в день 70-річчя від початку активної фази Другої світової війни на українських землях та чергової хвилі масових репресій, вчинених більшовицьким режимом проти мирного населення Західної України. За оцінками експертів, у Дрогобицькій тюрмі у червні 1941 року, перед приходом німецьких військ, московська комуністична влада злочинно стратила майже 1000 людей.

Департамент інформації УГКЦ