У Дрогобичі поховали воїнів УПА

7 жовтня на Полі Скорбот поблизу Дрогобицького міського цвинтаря відбулося поховання бійців УПА, які загинули під час бою в 1945 році у Старому Селі біля Дрогобича.

Минулого літа, завдячуючи місцевій громаді села та свідченням старожильців, було виявлено місце, на якому землею засипано тіла девятьох воїнів визвольного руху. Археологічні розкопки та експертизу провело обласне комунальне підприємство « Доля». Результатами дослідження було ідентифіковано тіла воїнів УПА.

Цього ж дня у сільській церкві Різдва Пресвятої Богородиці, парохом якої є о.Іван Гаваньо, відправлено Літургію за душі невинно вбитих, тлінні останки яких було виявлено. Після Служби Божої було відправлено парастас та проведено обряд останнього цілування. У похоронному богослужінні від духовенства взяли участь місцеві священники та військовий капелан Київського гарнізону о. Дамян Габорій, а також ветерани УПА, молодіжні організації, представники влади. Опісля відбулася похоронна хода до цвинтаря, де відправлено панахиду за участю місцевого ієрарха Ярослава Приріза. У своєму поминальному слові владика підкреслив: «Подвиг УПА, героїзм молодих захисників Вітчизни – це їх беззаперечний внесок у теперішню незалежність України». Владика також подякував ініціаторам похоронного дійства. Після слів єпископа прозвучали виступи громадських та політичних діячів. Під час церемоній громадськість запропонувала перейменувати меморіал на Поле Скорботи та Алея Слави.

Подію було приурочено до 70-ї річниці від дня створення Української Повстанської Армії.

Інформацію подала Оксана Габорій