У день свята Богоявлення тернопільські капелани освятили воду для військових у зоні бойових дій

Військові капелани Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ цими днями повертаються з духовної місії на Сході України. Дві групи священників: о. Володимир Фірман, о. Володимир Топоровський, о. Микола Квич та о. Михайло Живчак, а також о. Євген Флиста та о. Андрій Чернецький з нагоди свята Богоявлення Господнього перебували і священнодіяли у зоні ОСС.

З 15 до 20 січня священники зустрічалися з бійцями та духовно підтримували їх, служили Божественні Літургії, уділяли Святі Тайни, а також здійснили Чин великого Йорданського водосвяття. Крім того, капелани привезли воїнам продукти та різного роду допомогу.

Духовні зустрічі відбувалися у місцях дислокації військових підрозділів у районі Попасної, Бахмута, Щастя, Лисичанська, Сєвєродонецька, Новоайдару.

Отець Володимир Фірман розповів, що “особливо цінною для військових є можливість посповідатись і причаститись, адже це те, що приносить воїнам силу та відвагу продовжувати захищати нашу Батьківщину”.

Матеріальна допомога, яку капелани передали для українських захисників, була зібрана з благословення владики Василія Семенюка, архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського, з допомогою священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та вірних. За всі Різдвяні свята були зібрані тонни продуктів, серед яких: вареники, крупи, макарони, м’ясні продукти, солодощі, одяг та засоби гігієни. Частину вантажу було відправлено службами доставки, іншу частину – священники привезли особисто.

“Також дуже приємно нам передавати дитячі листи та малюнки із побажаннями про закінчення війни. Наступне побажання від дітей – це щоб воїни живими і здоровими повернулися додому, до своїх рідних та близьких. Ці малюнки гріють душі українських воїнів”, – підкреслив о. Володимир Топоровський.

tze.org.ua