У День Чорнобильської трагедії відбулася поминальна молитва за участі військового капелана

26 квітня, у День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, капелан військової частини 3041 Національної гвардії України о. Юрій Логаза разом з воїнами гвардійцями звершив заупокійну молитву біля пам’ятника Ліквідаторам на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

Напередодні душпастир поділився своїми думками про трагічні наслідки Чорнобильської катастрофи для людей та природного довкілля на сайті новин Ватикану.

“Вже вісім років отець Юрій Логаза є парохом греко-католицької громади в місті Славутичі. Він також виконує служіння капелана для військової частини, що займається охороною об’єкту Чорнобильської АЕС. Священник розповідає про те, наскільки в щоденному житті мешканців цього міста, що було побудоване для переселенців з Прип’яті та ліквідаторів аварії, відчувається тінь цієї катастрофи. Для того, аби зрозуміти, як ми можемо сприймати цю трагічну подію з християнської точки зору, отець Юрій пропонує наблизитися до людей, які відчули її у власному житті, поглянути їм в очі, послухати їхні спогади. Це спогади про втрачених рідних, про розбиті мрії та зруйноване здоров’я. Місія священника полягає в тому, аби допомагати цим людям прямувати вперед у житті”, – йдеться у матеріалі пресслужби Ватикану .

ugcc.church