У Черкасах відсвяткували 70 річницю з дня створення УПА

У Черкасах в обласному академічному музично-драматичному театрі вперше відбувся концерт на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці. Свято відкрив благословенням настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці, військовий капелан о. Юліан Шеремета.

У своїй промові о. Юліан наголосив на важливості Покрову Божої Матері у нашому народі і як в найважливіші часи випробувань наші батьки прибігали саме під її покров. В особливий спосіб о. Юліан наголосив, що сьогодні ми святкуємо 70-ту річницю заснування Української Повстанської Армії.

Отець Юліан від імені усіх привітав усіх ветеранів УПА, які посвятили своє життя Україні та боротьбі за її незалежність. Отець запросив на сцену голову Черкаської обласної організації ОУН-УПА п. Віру Борушевську, яка є парафіянкою храму Покрови та виразив їй слова привітання та вдячності за її жертовність. Отець Юліан від імені парафії привітав п. Віру квітами і подарував новий фільм «Отець Кадило», який був випущений до 70-річчя заснування УПА, а також фінансову допомогу.

Зал з великою вдячністю стоячи аплодував пані Вірі, а в її особі усім воїнам УПА. «Сьогодні ми відзначаємо історичну подію, де ми в центрі міста Черкас офіційно вперше вітаємо ветеранів УПА»- наголасив о. Юліан. Режисерами концерту були Юрій Прокопчук та всім відомий Сергій Проскурня.

На святковій академії з нагоди 70-річчя УПА о. Юліан прочитав доповідь про військових капеланів УГКЦ в Українській Повстанській армії.

Прес-служба Департаменту капеланства