У Бучі відкрили фотовиставку “Сильні духом. Мами”

4 жовтня відбулося відкриття фотовиставки “Сильні духом. Мами” у Публічній бібліотеці м. Буча, що на Київщині. У заході взяли участь героїні фотопроекту, школярі, представники влади та засобів масової інформації.

Даний фотопроект організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ та присвячений матерям зі всієї України, які після загибелі синів на Донбасі знайшли сили жити далі, мають активну громадянську позицію та стали підтримкою й прикладом для інших. Дизайнер головних уборів Ірина Підліпська, дизайнери одягу Ольга Бунеску та Лідія Лущик, візажисти Олена Тулапіна та Оксана Мороз створили учасницям проекту вишукані образи, прекрасний настрій, які закарбувала на фотографіях Мирослава Марциненко.

Це історії українських матерів, чиї сини віддали життя за нашу незалежність і суверенітет, мирне небо і щасливе майбутнє. Їхні долі назавжди переорані плугом війни і болю, тому в очах – вічний сум.

Героїнями світлин стали 12 матерів з різних міст України, яких зібрала разом, підтримала і переконала, що треба берегти пам’ять про дітей Наталія Дубчак, у якої на все життя залишиться незагойна болюча рана після втрати сина – Героя Олександра Єрощенка у боях під Дебальцевим. І так співпало у часі, що саме сьогодні черговий День народження Олександра, який вона зустрічає із добрими спогадами, відкриваючи виставку.

Їхні сини загинули на війні, але жінки знайшли сили жити далі. Хтось кардинально змінив свою роботу й заняття, хтось – наважився народити ще раз, хтось – і досі не може повірити в смерть сина й чекає його повернення… Проект Департаменту військового капеланства у такий спосіб підтримав цих жінок.

Різні історії, різні роки загибелі – і одна велика рана на серці України-матері.

Організатори висловили вдячність учням Бучанської СЗОШ №5, які долучилися до заходу, у хвилині мовчання схилили голови в пам’ять про Героїв.

Виставка працюватиме до 14 жовтня, тож усі бажаючі мають можливість відвідати її, подякувати тим, хто зберіг для нас мир ціною власного життя.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ