У Бродах відбувся концерт-молитва на підтримку українських воїнів

31 січня у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста м. Броди, після кожної Служби Божої (а їх у храмі щонеділі відправляється три – о 8, 10, 12 годині) відбувався благодійний концерт-молитва львівської співачки Ольги Жаровської.

Представляючи парафіянам гостю, настоятель храму о. Ярослав Царик зазначив, що Бог обдарував її талантом співу і вона щедро ділиться ним з людьми. Під час концерту співачка збирала кошти для поранених учасників АТО, які лікуються у Львівському військовому шпиталі, та для воїнів, які сьогодні захищають Батьківщину від ворога на східних рубежах.

Це вже її п’ятнадцятий концерт у храмах Львівщини і вона мріє об’їхати всі храми України. А започаткувала Оля Жаровська цю гарну справу також у Бродах. Минулого року вона разом зі своїм однокурсником бродівчанином Ігором Стехом брала участь у благодійному концерті, що відбувався у Бродівському педколеджі ім. М. Шашкевича на підтримку пораненого у зоні АТО випускника цього навчального закладу Ігора Назаревича. Саме тоді і зародилася в неї ідея проводити такі благодійні концерти на підтримку учасників АТО. Під час концерту прозвучали духовні твори відомих світових та українських композиторів XVII-XX cтоліть.

Народилася співачка у м. Городок на Львівщині. Закінчила Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка. Тісно співпрацює з Львівським музеєм історії релігії, професор Мешенського університету у Китаї (провінція Сичуань), гастролювала по всій Європі. А ще вона волонтер фундації духовного відродження. Була солісткою будинку органної та камерної музики, оперної студії, лектором музикознавцем Львівської обласної філармонії. Протягом семи років працювала викладачем постановки голосу у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

З приємністю Оля згадує 2000 рік. Тоді вона як солістка ансамблю Західного оперативного командування з благословення капелана для силових структур від єпископату УГКЦ єпископа Михаїла Колтуна побувала у військовому паломництві до всесвітньо відомого відпустового місця Люрд у Франції. Також під час тієї подорожі їй пощастило разом з владикою Михаїлом побувати у Римі і зустрітися з Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ.

Розповідаючи про свої подорожі храмами Львівщини співачка зазначає, що вона вражена тим, як позитивно наші люди сприймають класичний оперний спів, навіть у найвіддаленіших селах. Незважаючи на те, що церковні приміщення часто не опалюються і там досить прохолодно, парафіяни слухають концерти до кінця і щедро жертвують на підтримку українських воїнів.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА

Джерело: sokaleparchy.org.ua