Тюремні капелани зустрілись у Верховній раді

24 жовтня 2011 року в Комітеті Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності представники християнських церков і деномінацій, що є членами Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах», взяли участь у круглому столі під головуванням Віктора Швеця, що очолює комітет. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв керівник Відділу УГКЦ з питань душпастирства у пенітенціарній системі України ієрей Костянтин Пантелей.

Пан Віктор Швець поінформував членів правління про ініціативи (зокрема законопроект депутата Володимира Олійника Про внесення законодавчих актів України щодо забезпечення заарештованих осіб на медичну допомогу та віросповідання № 9206 від 22 вересня 2011 року). Оскільки проект був повернений для додаткового опрацювання церкви-учасниці Місії були запрошені сформувати пропозиції та побажання, що ляжуть в основу проекту цього закону. Проте мета зустрічі полягала також в опрацюванні стратегії участі церков у підготовці законодавчих ініціатив що суттєво впливатимуть на реформування пенітенціарної системи України.

За задумом членів правління Місії зустріч у Верховній раді відбулася з нагоди 10-ї річниці від створення цієї міжконфесійної організації. У 2001 році Українська Греко-Католицька Церква була спів-засновницею, а відтак активним учасником Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах». Членами організації стали 12 церков і деномінацій. В рамках святкування 10-ліття утворення організації у приміщенні Державної пенітенціарної служби України увечері відбулося святкове засідання і концерт.

Найбільш вдалими проектами Місії стали біблійні конкурси для в’язнів гуманітарні акції та спільні євангелізаційні відвідини установ виконання покарань.

http://prison-pastoral.blogspot.com/2011/10/blog-post_24.html