Творчий ювілей у флотській столиці

Життя військовослужбовців, це не лише навчання, стрільби та шикування, а для моряків ще й далекі морські походи. Монотонність повсякденної нелегкої служби інколи забарвлюють справжні свята, які для людей в погонах роблять працівники Збройних Сил. Зазвичай це відбувається на вихідні чи свята. Від професійності і творчого таланту організаторів культурно-масової роботи і залежить, чи стане захід вдалим святом, чи ні.

Свій ювілей нещодавно відзначила інструктор 28 гарнізонного будинку офіцерів Військово-Морських сил Збройних сил України, Заслужений працівник культури Автономної Республіки Крим Ірина Павліщева. В українських Військово-Морських Силах, певно немає військової частини чи корабля, де б не знали цю щиру, енергійну і талановиту жінку.

У 28 гарнізонному будинку офіцерів ВМС ЗС України Ірина Анатоліївна працює від заснування, з 1998 року. Вагань і сумнівів щодо запропонованої роботи у новоствореному тоді Центрі культури та дозвілля Військово-Морських Сил України, не було жодних. Українка не лише за національністю, а й за духом і свідомістю доклала чимало зусиль до створення цієї структури. Людина, яка прагне незалежності і самостійності, здатна приймати рішення та брати на себе відповідальність, вона разом з колективом долала всі перешкоди та труднощі, що випадали на долю новоствореного підрозділу.

На рахунку Ірини Павліщевої, як режисера чимало здобутків. Зокрема, конкурсна розважальна програма «Красуня у погонах», що об’єднала жінок з усіх видів силових структур, розташованих у Севастополі. А Ірині Анатоліївні принесла визнання у званні заслуженого працівника культури Автономної республіки Крим. Спільні міжнародні концерти перед багатосторонніми військовими навчаннями, програма «Жінка ХХ1 століття», конкурсна програма з пошуку талантів серед моряків, інтелектуальний брейн-ринг для військовослужбовців строкової служби «Молодь поважає Закони», та багато, багато інших. Співпраця з багатьма громадськими організаціями, закладами культури та освіти міста-героя Севастополя.

Говорять, що сподівання та мрії збуваються на Різдвяні свята. Доля Ірини Павліщевої, ще одне тому підтвердження. У 5 рочків за руку батько привів її до Миколаївського театру юного глядача (нині Миколаївський академічний український музично-драматичний театр), де вона зіграла першу роль Снігуроньки у дитячих новорічних ялинках. З того часу сцена стала для неї захопленням, і професією.

З часу навчання у Миколаївському училищі культури багато гастролювала з концертними бригадами, написала п’єсу, тексти пісень.

Після навчання, почалась невтомна праця на «культурній ниві». Від директора сільського будинку культури, доля привела її в місто-герой.

З 2002 року в Ірини Анатоліївни народилося творче дитя – молодіжна студія «Sunrise». Це стало ще одним режисерським здобутком, який вимагав йти вперед, вивчати незнане – перенавчатися з режисера клубу на театрального режисера. Але сміливим людям навіть Чорне море по коліно. За майже 9 років безліч концертних номерів – пісень, танців, сценок. Трирічний досвід команди КВК «Фішка 2». І, зрозуміло вистави, три з яких отримали найвищі нагороди – Гран-прі всеукраїнських та міжнародних фестивалів театральної аматорської творчості. І вся ця невтомна, нелегка робота спрямована на підвищення естетичного та культурного рівня офіцерів ВМС, членів їх сімей, усього особового складу військових частин Севастопольського гарнізону.

У день ювілею – знову прем’єра. Нова вистава «Ненормальна», за п’єсою Наталі Птушкіної. Вистава про любов і життя. Це бажання відвертої розмови режисера з глядачем. Це заклик вірити у себе, у те, що в нас завжди є шанс змінити життя на краще. У виставі зайняті «найстаріші» актори творчої молодіжної студії «Sunrise» – інструктор 28 гарнізонного будинку офіцерів ВМС ЗС України Наталя Павліщева (донька ювілярки), Олександра Мерзлякова та журналіст, автор телевізійних програм Олексій Александров.

У Севастопольському Центрі культури і мистецтва, де проходив творчий вечір ювілярки, глядачі, курсанти, офіцери і матроси гідно оцінили творчий здобуток і талант оплесками. Ювілей став подвійним, адже Ірина Анатоліївна на сцені вже 45 років!

Слід зазначити, що творче життя родини Павліщевих наповнене і духовною сутністю. Нещодавно, пані Ірина разом з донькою Наталією, здійснили паломництво до Марійського духовного центру у с. Зарваниця, що на Тернопільщині. У паломництво, родина вирушала разом з військовими моряками національного флоту, з ініціативи головного військового капелана Військово-Морських Сил Одесько-Кримського екзархату, ієрея Миколи (Квича). До речі, це вже друге Всеукраїнське військове паломництво до Марійського духовного центру, зорганізоване Департаментом Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України УГКЦ.

У своїй роботі Ірина Анатоліївна постійно співпрацює з духівництвом і в багатьох заходах, як святкових так і пам’ятних, беруть участь представники українських церков. Невипадково на творчому вечорі ювілярки був присутній головний військовий капелан, ієрей Микола Квич.

І сьогодні, життя родини Павліщевих нерозривно пов’язане з українським військовим флотом. ЇЇ чоловік, полковник запасу Олександр Олександрович Павліщев, викладач кафедри фізичної підготовки Академії ВМС ім.. П.С. Нахімова. Серед його вихованців і ліцеїсти Севастопольського військово-морського ліцею.

Завдяки натхненній роботі таких талановитих людей, як Ірина Павліщева, збагачується культурне життя військових моряків, зростає естетичне виховання матросів і офіцерів, членів їх сімей і молоді – майбутніх захисників нашої морської держави – України.

З ювілеєм Вас шановна Ірино Анатоліївно! Наснаги та нових творчих злетів!

Для Департаменту повідомив ієрей Микола Квич