Центр душпастирювання військовослужбовців св. Георгія Побідоносця ЛДС Святого Духа відсвяткував свою 4-у річницю

6 травня 2010 року, коли Свята Церква згадує пам’ять великомученика, переможця і чудотворця Юрія, у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулося урочисте святкування четвертої річниці Центру душпастирювання військовослужбовців святого Георгія Побідоносця.

Святкування, на які було запрошено військових капеланів та представників військового командування різних родів військ України, розпочалося у семінарійному храмі, де семінаристи спільно з гостями молилися Акафіст до святого великомученика і переможця Юрія. Спільне моління очолив Владика Михаїл (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовківський, який є відповідальним від Єпископату УГКЦ у справах військового капеланства і духовної опіки військовослужбовців силових структур України.

Звертаючись до майбутніх капеланів архиєрей наголосив на тому, що наша сила знаходиться у вірі в Христа! «Ісус Христос заснував царство в першу чергу в наших серцях, куди є спрямована Божа благодать, для того, щоби нас скріпити, оживити, щоб ми були готові на терпіння, духовну боротьбу, змагання. Господь хоче своєю ласкою торкнутися нас, щоб ми знали ціну наших зусиль, ціну того, до чого ми йдемо. Господь хоче, щоб ми могли через своє серце перепустити Його силу і ласку, щоб ми відчули, що нам Бог дарував в житті, на що ми повинні бути готові, чим ми повинні укріпляти своїх ближніх. Це є Божа ласка, яка перейшла також і через Святого Юрія і явилася всім перемогою», – зазначив проповідник.

Ректор семінарії о. Микoлай Фредина зі своєї сторони наголосив на тому, що служіння – це жертвенність і побажав усім капеланам і військовим стати воїнами світла, бо той, хто пізнає світло, не хоче повертатися до темряви: «Бажаю вам світлого доброго християнського життя, бажаю вам світла вашого офіцерства, світла добрих людей, бо тільки добрі люди здатні потягнути за собою».

Після акафісту відбулася друга частина святкування, під час якої було запрошено до слова гостей та військових капеланів: підполковника Сусол Юрія, підполковника Христенко Сергія та старшого лейтенанта Масюка Руслана з військової частини в м. Ковирі Військово-Повітряних Сил України; підполковника Задворного Олександра з військової частини А4111 Міністерства Внутрішніх Справ; підполковника Грицевича Тараса, старшого офіцера Відділу з виховної роботи Львівської Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, який прибув разом з трьома курсантами. Від імені керівництва Академії, братам шостого курсу ЛДС було вручено грамоти за добру працю у християнському вихованні майбутніх офіцерів Української Армії. Від Кінологічного Центру прикордонних військ України в м. Великі Мости прибув підполковник Чопик Іван, який особисто подякував ректору семінарії о. Миколаю Фредині за співпрацю та вручив грамоту від керівництва центру. Отець Іван Гнатів, головний капелан Самбірсько-Дрогобицької єпархії, прибув на святкування разом з трьома капеланами Дрогобицької духовної семінарії. Також на святі були присутні: диякон Андрій Хомишин, секретар Центру військового капеланства, о. Тарас Михальчук, капелан Ліцею імені Героїв Крут, диякон Юрій Галабуда, капелан у м. Золочів. На святі були відзначені грамотами військовослужбовці, які сприяли співпраці та розвитку капеланства у військових силах України.

Голова Центру Душпастирювання Військовослужбовців брат Мирон Горбовий вручив подячні листи братам шостого курсу, які протягом навчання в семінарії брали активну участь у душпастирстві Центру. Наприкінці учасникам свята було продемонстровано слайд-шоу про діяльність Центру Душпастирювання Військовослужбовців, про всі найважливіші аспекти діяльності військових капеланів Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Інформацію для Медіа-центру Львівської духовної семінарії надав
студент 5 курсу ЛДС Святого Духа Юрій Устяк

www.lds.lviv.ua