Триває праця у галузі законодавчого забезпечення служіння капеланів у пенітенціарній системі

7 жовтня 2016 року відбулося друге засідання підгрупи при Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, що працює над напрямками «Пробація, ресоціалізаця, медіація, права потерпілих, душпастирська і психологічна робота, пенітенціарна етика».
Зустріч проходила під головуванням Юлії Паскевської, керівника підгрупи. Під час засідання Боділ Філіп (Bodil Philip), член Гельсінського комітету захисту прав людини, колишня директорка в’язниці вищого рівня безпеки у Данії, розповіла про досвід системи пробації в Данії. Основне завдання пробаційних програм – зменшення чисельності людей, які потрапляють за ґрати
У роботі підгрупи взяв участь протоієрей Костянтин Пантелей, член Душпастирської ради у Пенітенціарній системі, керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. Він виступив з пропозиціями щодо визначення категорій осіб, які допускаються до релігійної опіки. На думку  о. Костянтина, доцільним є зазначити законодавчо чотири категорії осіб, причетних до релігійної послуги у в’язниці, враховуючи ступінь їх зайнятості: штатні капелани, принагідні капелани (позаштатні), помічники капеланів і волонтери. Кожна з категорій матиме свої умови і порядок допуску до служіння в пенітенціарних установах, умови призначення, відкликання або припинення їхнього служіння.
Група обговорила пропозиції щодо актуальності створення служби психологічного супроводу професійної діяльності працівників пенітенціарної системи й рекомендації щодо введення професії «пенітенціарій» до кодифікації професій за результатами круглого столу «У пошуках оптимальної моделі пенітенціарної діяльності в Україні: від людини до системи» 20.09.2016 року.
Цього ж дня у приміщенні комітету під головуванням народного депутата України Юрія Мірошниченка відбувся черговий розгляд законопроектів з питань пенітенціарної реформи. У обговоренні питань, пов’язаних з вироками про довічне ув’язнення, взяв участь протоієрей Костянтин Панетлей. Середня кількість років, яку засуджені до довічного позбавлення волі відбувають в установах виконання покарань за кордоном, становить: у США – 7 років, у Швеції – 9, Великобританії – 14-15, Франції – 17-18, Італії – 21, Польщі – 25. Можливість дострокового звільнення засуджених до такого виду покарання передбачена також законодавством Японії, Кореї, Південної Америки – після відбуття 10 років покарання, Німеччини – 15 років, Канади – від 10 до 25 років (або не менше 25 років – залежно від тяжкості злочину). В Україні покищо це неможливо.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ