Триває душпастирська практика семінаристів Київської семінарії

29 березня 2016 року в рамках душпастирської практики відбулося теоретико-методичне занняття для семінаристів старшокурсників Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії УГКЦ.
Протягом зустрічі майбутні священики отримали знання про структуру Пенітенціарного душпастирства УГКЦ та її взаємодію з Державною пенітенціарною службою України. Проводив зустріч протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.
Протягом 2-х акдемічних пар провідною думкою навчання було те, що усі відносини між людьми, а також людини з Богом, пов’язані з поняттями справедливості і боргу. З огляду на наші неоплатні взаємні борги ми потребуємо каяття і прощення. Cаме тому пенітенціарна ідея обіймає усі сфери людського життя та стосунків. Отже, пентенціарне служіння – головне покликання Церкви, а тому стосується кожного священика. Властиво пенітенціарне душпастирство є лише певним фрагментом цього покликання Церкви. Воно обіймає як капеланство в тюрмах і доброчинне служіння ув’язненим, так і служіння у вільному суспільстві, яке постійно наштовхується на проблеми справедливості й надолуження за зло.
Пізнанням найбільш загальних характеристик в’язничного душпастирва і системи виконання кримінальних покарань навчання не обмежується. Заняття теоретичного характеру чергуються з працею семінаристів в якості помічників капеланів в пенітенціарних установах. Так триватиме до завершення семестру.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ