Традиційна весняна толока відбулася в жіночому центрі “Переображення”

22-24 квітня 2016 року волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ побували вгостях у Центрі соціальної адаптації для жінок “Переображення”, що в Любечі Чернігівської області. Це традиційний візит, метою якого є і господарські весняні роботи і спільне святкування Вербної неділі разом з мешканками центру. 

Жінки мають чітко розпланований день, життя Центру рівне і спокійне, сповнене атмосферою поваги та Божої підтримки. Саме це відчуваєш у його стінах, особливо у капличці, де кілька разів на день жінки відмолюють вервицю, просячи опіки та заступництва, дякуючи Господу за таку ласку перебування в Центрі, за людей, яких Він посилає у їхнє життя.

Затишок, чистота та порядок в приміщенні вражає. Жінки чудово справляються з веденням господарства, прекрасно готують та підтримують свій побут. У цьому їм допомагають духовні наставники: о. Петро Лоза, ЧНІ, с.Наталія Заліська, МНІ, о. Юрій Логаза,  соціальні працівники та волонтери. Проте для жінок це обмежене коло спілкування, вони потребують широкого включення до громадськості, щоб почуватися потрібними, не виключеними та соціально значущими. Тому і запрошують так щиро гостей, адже їм необхідно відчуття приналежності до спільноти. Не цураймося, долучаймося до волонтерства, долаймо бар’єри відчуженості, будьмо справжніми християнами!
День 23 квітня в Любечі був повний праці. Він завершився спілкуванням волонтерів Тетяни й Галини з жінками, які знаходяться в центрі адаптації. Тепер у центрі перебувають лише старші жінки, що самі обслуговують свій побут й виконують певну господарську працю, яка в їхніх силах. Коли молодші жінки полишили центр, щоб самостійно продовжувати свій шлях, приїзд волонтерів є суттєвою допомогою для персоналу. Соціальні вечори увійшли в традицію волонтерських відвідин.
Загалом центр може прийняти до 18 жінок, які опинилися у скрутних обставинах життя. Проте на цей час звернулися про допомогу лише четверо. Через центр пройшло понад 30 жінок в потребі.

Довідка. Центр “Переображення” був заснований громадою Св. Петра і Павла з міста Чернігова 5 років тому. У співробітництві з відповідними соціальними службами Чернігівської обласної держадміністрації в ньому надається допомога жінкам, які опинилися у важких життєвих обставинах.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ