Синоду Єпископів УГКЦ представили інформацію про сучасний стан військового капеланства

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви розглянув питання розвитку військового капеланства в УГКЦ. Члени Синоду, який зараз проходить у Брюховичах, заслухали доповідь владики Михайла (Колтуна), керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, який наголосив, що справа капеланського служіння є необхідністю як для Церкви, так і для військовослужбовців, цивільних людей.

За словами владики Михайла, ще донедавна серед військових капеланське служіння сприймалося дещо скептично, мовляв, як це Церква керуватиме нашим розумом. «Проте ця стіна через особисті зустрічі поступово ламалася. Потім були зустрічі в ширшому форматі, які переростали в конференцілї, у дні святкування, потім почалося міжнародне паломництво… І тепер, коли ми вже маємо досвідчених капеланів, які понюхали порох, ми бачимо, як весь апарат військовослужбовців сприймає необхідність присутності військового капелана у війську. Взаєморозуміння посприяло тому, що ми вже підготували законопроект, аби капеланство існувало на правових засадах», – розповів єпископ у коментарі Департаменту інформації УГКЦ.

Отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, на Синоді представив єпископам сучасний стан військового капеланства, його виклики та перспективи.

image«Ми стоїмо на порозі офіційного запровадження військового капеланства в державі. І коли держава від себе робить офіційний крок – легалізує військове капеланство, то Церква від себе теж мусить зробити крок – офіційно організувати структуру військового капеланства, службу, яка офіційно працюватиме і могтиме приймати до себе капеланів, котрих відправлятимуть у війська на служіння», – зазначив священик.
Говорячи про те, в якому стані перебуває капеланське служіння сьогодні, о. Любомир відзначив, що капелани УГКЦ вже більше ніж два роки перебувають з українськими військовими на Сході України. «Ми провели вже 420 ротацій, – розповів він, – в АТО побували 150 військових капеланів з різних єпархій. 15-20 капеланів постійно перебувають на передовій, багато душпастрів надають духовну опіку в реабілітаційних центрах, сім’ям військових. Наприклад, залучали дітей військовослужбовців, які служили в АТО, до літніх таборів».

«Сучасний стан показує, що військове капеланство набрало системного характеру душпастирювання військовослужбовців та членів їхніх сімей», – резюмував о. Любомир.

Департамент інформації УГКЦ