Сила – в Дусі, Брат-морпіх!

У чім сила, брат?” 

Техніка, озброєння, анаболіки? Все корисне, якщо допомагає і не шкодить. Але джерело справжньої сили деінде. У Морській піхоті ми кажемо, що й один у полі воїн. Те, що може з “одного” зробити воїна, здатного боротися до остаточної перемоги, – Дух! Тільки Дух творить з глини людину! Дух дарує життя і наповнює силою. Об’єднує багатьох в одне ціле. Творить щось нове і значно більше за наше власне. Навчає взаємовідповідальності, відданості та вірності.

Де Божий Дух, там – спокій серця та ясність мислення, там зміст і радість, мудрість і мужність, відвага долати нездоланне та сила боротися за життя і боротися до кінця – до остаточної перемоги. Де Дух – там Любов, а значить – вірність, відповідальність за спільне, здатність не жаліти себе, коли б’єшся за своїх.

Морська піхота – стан душі, шлях воїна, пригода для відважних і вільних серцем – Дух! Звідси наша сила вести вперед, боротися до кінця, перемагати себе, життєві виклики, ворожі задуми – сила залишатися вірним завжди! Де морпіх – там честь, відвага, відданість, там – дух Морської піхоти.

Дух – сила та життя. Трійця – образ нездоланної сили любові та джерело життя якісного, справжнього. А можливим воно стає лише там, де достатньо сили здолати себе заради своїх. Справжнє життя вартує того, аби його прожити по-справжньому, з поглядом, що сягає далеко за його межі. Морська піхота – виклик для справжніх, Дух, більший за саме життя!

З Днем П’ятидесятниці та Трійці!
Зі Святом Духа та Життя!
Сила – в Дусі, Брат-морпіх!!!

о. Андрій Зелінський, ТІ, військовий капелан УГКЦ