Святвечір із нацгвардійцями Тернополя

06.01.2017 року у військовій частині Національної гвардії України в м. Тернопіль відбулася Свята вечеря, на яку були запрошені також військовий капелан УГКЦ отець Микола Квич, представник УПЦ КП отець Анатолій та брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії.

Розпочався Святвечір зі вступного привітального слова отця Анатолія, після якого отці спільно прочитали молитви на освячення просфор. Згодом поблагословили трапезу та військовослужбовців. Чергові офіцери підходили до кожного з присутніх, подаючи їм шматочок освяченої просфори з медом. Під час цього виголосив привітальне слово отець Микола Квич. Капелан подякував начальству за гарну організацію Святвечора для бійців, пригадав нашу українську обрядовість, пов’язану зі святкуванням світлого празника Христового Рождества, та привітав присутніх зі святом.

Після того, як кожен із військовослужбовців почастувався першим символом святкового столу – просфорою з медом, всіх присутніх було запрошено до столу, на якому, за українським звичаєм, були приготовані 12 страв. За традицією, трапезу розпочали з куті. Після частування всі разом заспівали українські колядки, завдяки чому в трапезній військової частини запанував справжній різдвяний дух.

На завершення коляди брати семінаристи завінчували, а отець Микола побажав всім присутнім якнайглибше пережити зустріч з новонародженим Ісусом.

Фото. 

Повідомив отець Микола Квич