Свято українського моря відзначили у Львові

У неділю, 29 квітня, з нагоди 100-річчя підняття українського прапора Чорноморським флотом було піднято прапор на флагштоку Львівської обласної державної адміністрації.

Саме 29-те квітня називають Святом українського моря, адже рівно 100 років тому Чорноморський флот підняв у небо синьо-жовтий стяг.

Побували на урочистостях і військові капелани Гарнізонного храму ЛА УГКЦ – настоятель храму свв. апп. Петра і Павла отець Степан Сус і отець Тарас Михальчук. Священики помолились за наше морське військо.

У 1919-му році влада Української народної республіки оголосила цю дату урочистою.

Згідно зі «Сводом Військово-Морських постанов» від 25 січня 1919 р:«шанується як стяг у полку, і всі служачі на кораблі мусять охороняти цей прапор до останньої краплі крові, як прапор Української Держави. Військовий прапор підноситься на гафелі чи на кормовому флагштоці».

Слава Україні! Героям слава!

kapelanstvo.info