Свято Просвіщення відзначили у пенітенціарних установах на Київщині

19 січня 2017 року з Йорданською водою, освяченою після Божественної Літургії на Аскольдовій Могилі, до Київського слідчого ізолятора завітав о. Костянтин Пантелей.
Натоятель громади Св. Миколая Чудотворця мітрофорний протопресвітер Ігор Онишевич подбав про те, щоб в’язням було передано десять 6-літрових фляг освяченої води. Капелан відвідав персонал, ув’язнених чоловіків, неповнолітніх, жінок та хворих у медчастині. В’язні почули проповідь на основі опису події Хрещення у 1 главі Євангелія від Івана:

29. Тож наступного дня бачить він Ісуса, що йде до нього, та й каже: «Ось Агнець Божий, який світу гріх забирає.
30. Це той, що про нього повідав я: За мною наступить муж, сущий передо мною, був бо раніш за мене.
31. І не знав я його. Та я на те прийшов, водою христивши, щоб Ізраїлеві об’явлений був він.»
32. Тож Йоан свідчив, промовляючи: «Бачив я Духа, що, мов той голуб, з неба сходив і перебував над ним.
33. І не знав я його, але той, хто послав мене водою христити, сказав був мені: Над ким побачиш Духа, який сходить і над ним перебуває, – той і христить Святим Духом.
34. І я бачив і засвідчив: Він – Син Божий.»

Подія Богоявлення співвідноситься з нашим хрещенням і тому наслідки спасенного приходу у світ Сина Божого діють в нас через тайну хрещення, якщо ми залишаємося вірними покликанню.

Цього самого дня благословення Йорданською водою уділили також засудженим, утримуваним у дисциплінарному ізоляторі, хворим в’язням з Міжобласної відомчої лікарні у Бучанській ВК № 85.  Отець Костянтин завітав до кожної палати зі словом проповіді і благословенням.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.