Свято Миколая у Львівській архиєпархії

Святкування Миколая у Львівському державному ліцеї ім. Героїв Крут розпочалось ще в середу 15 грудня.

Завдяки ініціативі виховного відділу ліцею було проведено вікторину та декілька конкурсів спільно з представниками Центру Військового Капеланства, під час яких учні мали змогу глибше запізнатись з особою Святого Миколая. Продовженням заходу став святковий стіл для усіх присутніх. Під час гостини учні мали змогу прославляти святого угодника в піснях разом з студентами Львівської Духовної Семінарії та капеланом ліцею о. Тарасом Михальчуком.

Святий Миколай за посередництвом Центру Військового Капеланства та його представника (бр. Ігора Яким’яка) завітав також до львівської Військової призовної частини А-045. Кожному призовнику було вручено Святе Письмо, солодощі та духовну літературу. За словами бр. Ігора, з приходом Миколая до військової частини стало помітно, що внутрішня атмосфера закладу змінилася: зазвичай засмучені та запрацьовані солдати почали ставати все веселішими та енергійнішими. Це у черговий раз підтвердило, що доброта, любов та милосердя до ближніх створює відчуття задоволення та внутрішньої гармонії.

У храмі Св. Архистратига Михаїла свято розпочалось Божественною Літургією, по завершенні якої о. Андрій Хомишин помирував освяченим напередодні єлеєм присутніх на богослужінні курсантів, які також отримали солодощі із рук помічників Св. Миколая. Не оминув увагою цей улюблений у нашому народі святий солдат строкової служби військових частин Львова та області.

Так у львівських частинах – 80-му окремому аеромобільному полку та частині А4515 – солдати отримали солодкі подарунки та духовну літературу, яка поклала початок створення у військовій частині релігійної бібліотеки.

Подібні подарунки дісталися солдатам Центру забезпечення навчального процесу Академії сухопутних військ у с. Старичі, яким також було передано духовну літературу видавництва «Свічадо». З Новим Завітом у подарунок на день Св. Миколая до солдатів військової частини у с. Ковирі завітали семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа. Таким чином Св. Миколай “прийшов” до близько 1500 військовослужбовців.

За матеріалами Центру Військового Капеланства Львівської Архиєпархії

Львівська Військова призовна частина А-045