Священики з Тернопільщини втретє їздили на передову: один боєць охрестився

Отець Віталій Футорський, настоятель храму св. архистратига Михаїла м. Хмельницький, та о. Андрій Шалай, сотрудник Собору у Зарваниці, втретє побували з духовною місією у зоні бойових дій. З 26 січня по 7 лютого отці здійснювали капеланське служіння для особового складу військових частин та підрозділів в зоні АТО на території Луганської області.

«Поїздка була інтенсивною та насиченою, – розповідає о. Віталій Футорський. – Ми охопили 12 місць, серед яких: Щастя, Старобільськ, Дебальцево, Геєвка, Новий Айдар, Сіротино, Лисичанськ та інші. Власне, хотіли відвідати батальйони, де ніколи не було капелана, а також ті, які мають гостру потребу у його присутності».

Священик повідомив, що після духовних зустрічей 40-літній боєць на ім’я Ігор, який несе військову службу в м. Щастя, виявив бажання стати християнином. Отці підготували військового, а відтак уділили йому Святу Тайну Хрещення.

«В окремі дні вдалося відвідати 3 різні місцях, – каже о. Андрій Шалай. – Вся праця була спрямована на служіння військовим, треба їх підтримувати духовно в першу чергу. У кожному пункті ми служили Святі Літургії, бійці приступали до Сповіді та Святого Причастя, приходили на духовні розмови, ми їх благословляли та мирували святим єлеєм».

Отці добиралися до передової своїм транспортом, відтак у супроводі військових за 2 тижні відвідали 12 місць дислокації ЗСУ. Розповідають, що двічі передчасно завершували духовні науки через обстріли «Градів».

прес-служба архиєпархії