Священики, які йдуть в окопи: Про капеланів на війні

Про капеланів, які йдуть в окопи без жодного досвіду, зброї і без страху – дивіться в сюжеті телеканалу ТРК Україна, одним із героїв якого є військовий капелан УГКЦ отець Михайло Сукмановський. 

Війна, в першу чергу, асоціюється у нас з нашими бійцями і рідко коли з їхнім надійним тилом – військовими священиками! Їхня місія надзвичайно важлива для наших хлопців. У відеосюжеті розповідають історії військових священиків, які бачили війну і лікували душі. Без військового досвіду, без зброї та без жодної підготовки. Здавалося, така людина на передовій самий лише тягар. Однак, насправді, без них не уявляє життя на фронті жоден солдат. Навіть той, який у мирному житті ніколи не заходив до церкви. Капелани, тобто військові священики, для бійців є і друзями, і порадниками, і психологами. Прямо під кулями вони одружують, хрестять і відспівують.

Військовий капелан УГКЦ отець Михайло Сукмановський на передову їздить більше, ніж 2 роки. Коли на сході України тільки почалися бойові дії, священик допомагав військовим  і привозив різну гуманітарну допомогу, а потім повертався додому, до Золочева, що на Львівщині. Але одного разу почув від військового слова: “Отче Михайле, а ви залишитеся з нами?”. І капелан зрозумів, що мусить залишатися  на довше з бійцями.

На фронт отець Михайло їздив вже 20 разів, спав із ними в окопах, їв з ними одну кашу. Якось навіть мало не потрапив у полон, випадково проїхав наш блокпост і випадково вискочив прямо до бази противника.

Попри всі складнощі капелани впевнені: головне, щоби жертви хлопців не були марними. А вони в цьому допоможуть чим зможуть. І точно не покинуть своїх підопічних сам на сам з війною.

Джерело: ranok.kanalukraina.tv