Священики вернулися з передової: Новий Рік зустрічали під вибухи від обстрілів

Отець Віталій Футорський, настоятель храму св. архистратига Михаїла м. Хмельницький, та о. Андрій Шалай, сотрудник Собору у Зарваниці, вдруге побували з духовною місією у зоні бойових дій. З 25 грудня по 4 січня отці перебували у районі Дебальцево та Попасної у місцях дислокації 128 гірсько-піхотної бригади.

Священики нарахували близько 9 обстрілів та найгучніше канонади зброї було чути під Новий рік. Однак, це не перешкодило їм виконати свої обов’язки. Отці служили для бійців Святі Літургії, організували молитву з нагоди Нового року, мирували, сповідали їх та проводили духовні бесіди. Також відвідали м. Сєверодонецьк та декілька блокпостів, підтримуючи військових на дусі.«Від бійців можна багато навчитися, – розповідає о. Андрій Шалай. – Хлопці дійсно моляться та просять у Бога захисту. Розповідають про неймовірні випадки, коли вони відчули Божу опіку. «Знаєте, отче, я вірю в Бога, бо бачу, як б’ють «Гради», а я лишаюся живим, – переповідає зі слів бійця о. Андрій. – Нещодавно снаряд влучив у наш бліндаж і не розірвався. А потім виявилося, що один із солдатів щовечора потайки багато молився, просячи у Бога захисту. Бог таки чує нас і є поряд, як я міг цього раніше не бачити».

Отець Віталій Футорський каже, що, незважаючи на непрості погодні умови, мороз та сніг, бійці зберігають бойовий дух та потребують присутності духовної особи. Усі активно приходили на богослужіння та сповідалися.

Це вже друга духовна місія священиків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ на передову. Перша відбулася на початку грудня минулого року.