Священики УГКЦ освятили пам’ятник Новітньому Герою України у Дрогобичі

29 травня у Дрогобичі, що на Львівщині, на Полі скорботи посвятили пам’ятник новітньому герою Ігорю Борису, який загинув, стримуючи наступ московських агресорів на східних теренах України. Чин посвячення здійснили греко-католицькі священики Катедрального храму Пресвятої Трійці.

Отець-парох Тарас Гарасимчук звернувся до присутніх зі словом, в якому зауважив, що о. Ігор Борис через свою геройську смерть став рідним, близьким і дорогим для багатьох українців.

«Цей граніт має нагадувати прийдешнім поколінням про той героїчний час, коли треба було вибирати: або ставати на захист своєї держави, а отже, самих себе і своєї свободи, чи нагнути шию, віддавши себе і своїх нащадків в ярмо…», – сказав проповідник.

Отець Тарас зазначив, що багато поколінь українців виборювали свою незалежність. У кожному були ті люди, які геройськи свідчили і за якими йшла нація. Серед сонму всіх тих праведників українського народу є і ті воїни, які тут поховані, серед них й Ігор Борис.

«Не одне покоління українців буде виростати, вчитись і цінити великий дар свободи, политий кров’ю українських новомучеників», – наголосив о. Тарас Герасимчук. І додав: «Хай Господь Бог кріпить родину в цьому випробуванні, а нам всім дає такої наснаги до навчання, до праці, до служіння, до боротьби, щоб менше нарікали, менше показували пальцем одне на одного, а більше старались жити для України, пам’ятаючи слова Івана Франка, що на кожному з нас «міліонів стан стоїть».

Секретар міської ради Олег Хрущ сказав, що Ігор Борис «був хорошою людиною, хорошим сином. Своєю смертю довів, що був сильним духом. І як небагато з нас зміг померти смертю героя в боротьбі за волю України, її незалежність». Як представник влади, О.Хрущ пообіцяв родині пам’ятати Ігоря як героя-українця і всіляко сприяти і допомагати його сім’ї.
Батько Ігоревої дружини, який промовляв від імені родини, подякував усім, хто прийшов вшанувати пам’ять зятя, його друзям, які допомагають сім’ї. Особлива подяка прозвучала на адресу автора і виконавця пам’ятника скульптора Назара Короля, який вклав у виготовлення пам’ятника працю і душу.

Повідомив у фейсбук Іван Тихий