Священик УГКЦ буде провадити духовну опіку над військовими миротворцями в Косово

13 листопада 2009 року відбувся заключний етап ротації національної складової “УкрПолбату”. В цей день, до Косового комбінованим транспортом вирушили 98 українських миротворців в тому числі і священнослужитель Української Греко-Католицької Церкви, о. Ігор Федоришин, який буде здійснювати душпастирську опіку над українськими миротворцями.

Серед основних завдань, що покладаються на особовий склад українського контингенту – здійснення патрулювання, забезпечення безпеки пересування місцевих жителів, несення служби на спостережних постах, надання гуманітарної допомоги, перевірка автомобільного транспорту та населення на предмет наявності зброї, вибухівки, наркотичних речовин та контрабанди, охорона історичних пам’ятників тощо.

Отець Ігор є головним військовим капеланом Бучацької Єпархії УГКЦ. Він проходив службу в Афганістані, а тому дуже добре знає життя військовослужбовця і ті завдання, які покладені на миротворчий контингент загалом. “Усі ми були дуже юними на війні в Афганістані і у нас не було військового капелана, який нам допомагав долати усі особисті труднощі. Сьогодні, я усвідомлюю своє покликання бути поруч військовослужбовців і підтримувати їх у непростих хвилинах їхнього життя”.

Загалом в рамках чергової ротації в Косово буде замінено 184 українських миротворці. 125 нових миротворців будуть служити 10 місяців.

Отець Любомир Яворський, заступник керівника відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, наголосив, на тому, що «було досить легко з організацією участі в миротворчому контингенті представника нашої Церкви. Отця Ігоря, військові прийняли за людину, яка добре їх розуміє і відразу були готовими працювати з ним».

Крім того, о Любомир відзначив, що військова спільнота оцінює важливість присутності священнослужителя в таких місцях, під час відбування служби військовими.

Департамент інформації УГКЦ

Довідка:

Національний контингент спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” виконує завдання у складі багатонаціональної бригади “East” сил КФОР з 1 вересня 1999 року.