Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України капелани та військовослужбовці Київського гарнізону відзначали разом у Пирогово

14 жовтня 2019 року свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України військові капелани і священники Київської архиєпархії УГКЦ відзначали разом з військовослужбовцями гарнізону міста Києва в Національному музеї народної архітектури та побуту України “Пирогово”. Святкові заходи було організовано за ініціативи Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Кількість військових у Пирогово цього року налічувала близько 200 осіб.

Святкування розпочали Божественною Літургією в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться на території музею. Очолив молитву владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ. У своєму слові до військовослужбовців та всіх присутніх на богослужінні єпископ наголосив на величі Богородиці, її мудрості та материнській опіці над українським військом та всім народом.

«Шановне і дороге воїнство, сьогодні я вітаю вас і прошу в Неба захисту і покрову, того світла в кінці тунелю, щоби Бог освітлював ваш і наш спільний шлях до суверенної, незалежної, мирної і квітучої України», – звернувся до воїнів єпископ.

По завершенні Літургії владика Йосиф, військові капелани та священники УГКЦ здійснили урочистий Акт посвяти українського війська та всього народу під Покров Божої Матері. Після цього відбулася урочиста хода військовослужбовців та капеланів з іконою Пресвятої Богородиці.

Далі усі охочі могли взяти участь у святковій духовно-мистецькій програмі, яку підготувала для українських захисників заслужена артистка України Оксана Стебельська, та почастуватися смачним козацьким кулішем.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ