Супровід жінок для реінтеграції у суспільстві здійснює психолог в рамках спільної програми пенітенціарного душпастирства і пробації

За сприяння Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (м. Львів) у державній установі «Збаразька виправна колонія (№63)» виконується спільна узгоджена програма, яку розробив Відділ пенітенціарного душпастирства УГКЦ з волонтерами пробації (психологами, соціальними педагогами, правниками).

Завдяки цій програмі здійснюється спільна робота в напрямку підготовки засуджених жінок до життя у відкритому суспільстві та соціальної адаптації після звільнення, а також усуненню ризиків повторних кримінальних правопорушень. Починаючи з вересня 2017 року, волонтер (психолог) Баландюк Марія Григорівна щотижнево проводить заходи із засудженими згідно з програмою.

Підтримка такого роду особливо необхідна жінкам, що з тих чи інших обставин втратили соціальні зв’язки чи житло. Долею людей, що мають об’єктивні труднощі суспільної реінтеграції, має перейматися і держава, і соціум. Саме це покликало до життя жіночий Центр “Переображення”, який в Любечі з 2011 року надає підтримку жінкам, що звільнилися після відбуття терміну.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ