Сучасний стан капеланства в Україні та УГКЦ представили на Конференції капеланів у Берліні

Цього тижня у місті Берлін (Німеччина) зібралися військові капелани Німеччини та країн світу, аби взяти участь у 62 Загальній  конференції католицьких військових капеланів. На щорічну зустріч капеланів були запрошені і представники УГКЦ: владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, та отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту.

Цьогорічна Загальна конференція католицьких військових капеланів була присвячена темі “Церква і націоналізм”.

Владика Михаїл та отець Любомир  представили учасниками зустрічі сучасний стан капеланського служіння в Україні загалом та в Українській Греко-Католицькій Церкві зокрема.

А в середу, 25 жовтня, на вечірні молитви прибули українські студенти-семінаристи колегії з м. Айхштет. Вони заспівали Чин вечірні, таким чином ознайомили учасників Конференції з традиційним співом Східного обряду.

На завершення владика Михаїл (Колтун) подякував єпископу Францу Йозефу Овербеку за запрошення на щорічну зустріч капеланів і запевнив у своїй молитві.

Нагадуємо, що щорічна Загальна конференція католицьких капеланів триває тиждень і має дві мети. Перша – зібрати капеланів і підсумувати досягнене, обговорити виклики сьогодення, зміни в Бундесвері тощо. Друга – це можливість зустрітися капеланам і представникам влади, щоб висловити свої прохання, питання та пропозиції. Також ці зустрічі для того, щоб виявити вдячність капеланам за їхню працю, попрощатися з тими, які завершують служіння, і представити нових військових капеланів.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ