Студентський театр “Сад” з вертепом відвідав військових на сході України

Цьогорічна мандрівка колядників Студентського театру «САД», що діє при Центрі студентського капеланства ЛА УГКЦ, тривала з 4 січня, коли молодь із величезним завзяттям сіла в потяг, і аж до 10 січня 2018 р., коли відлунала остання прощально-подячна коляда для провідників потягу «Маріуполь – Київ». Дійство відбувалося у територіальних межах Донецької області.

Світлини. 

Театр «САД» завжди показує не просто вертеп, а глибше попрацює над темою Різдва, намагається врахувати запити і традиційно-обізнаного заходу, і сходу, де, можливо, про історію народження Спасителя ніхто ніколи й не підозрював.

Розпочалася різдвяна містерія 6 січня з м. Костянтинівка, де вже третій рік театр перебуває під опікою отця Віталія Кестера, священика УГКЦ та військового капелана. Завдяки гостинності його сім’ї театрали в теплі та затишку провели Святий вечір. Протягом дня вдалося відвідати військових біля Авдіївки, в Торецьку (де «САД» потрапив у приціл репортерів каналу новин «24»), Дружківці та парафію у Костянтинівці. Вже не перший рік театр та волонтерський простір «DoBro», який працює з дітьми у цьому місті, спілкується з місцевими сім’ями, отож з колядою завітали до начальника управління освіти Костянтинівської міської ради п. Олі Барабаш.

На саме Різдво театр мандрував Мирноградом та Покровським, у військових частинах, госпіталях, на парафії УГКЦ та по домівках добрих друзів та сімей, з якими театр давно підтримує контакти. В організації поїздок допомагав отець Іван Василенко, священик та військовий капелан. Під опікою сім’ї Ніли та Сергія Пастухів студенти знайшли надійний прихисток та нічліг.

01.11.10

8 січня молодь потрапила у «тепліші краї». За допомогою волонтерів театр мав змогу принести Різдво бійцям під Мар’їнкою, поспівати колядки під гітару в Українську та завітати до дітей та добрих друзів у Красногорівку, де Центр студентського капеланства також працює у складі волонтерського простору «DoBro». Для жителів міста це дійство було справжньою радісною новиною.

Враженнями ділиться екс-викладач музичної школи м. Красногорівка, Інна Верцанова:

«8 січня до нас в школу мистецтв завітав студентський театр «Сад» зі старими нашими друзями волонтерами-студентами зі Львова… Теплі спогади від літніх поїздок до Львова наших дітей, веселі осінні канікули, разом проведені з цими життєрадісними волонтерами у нас в Красногорівці… І тепер знову разом – «Різдвяні колядки», і знову – теплі обійми, побажання миру, радості… І світяться від щастя всі: і гості-волонтери, і господарі-красногорівці… Бо все ПО-СПРАВЖНЬОМУ!!! Дякуємо за Вашу участь, щирі побажання, радість, яку несете з собою!!! І обов’язково – до зустрічі !!!»

Останній день гастролей відбувся у Маріуполі. Завдяки отцю Любомиру Кащію, священику УПЦ КП та військовому капелану, театр побував у військовій частині Національної гвардії України. Під опікою отця Романа, священика УПЦ КП і капелана військового мобільного госпіталя, «САД» відвідав кілька відділень з пораненими солдатами. Також театрали за сприяння о. Андрія Зелінського, військового капелана УГКЦ, завітали до батальйону морської піхоти і творили дух Різдва з пересічними слухачами.

«Дивлячись в очі військовим, ми бачимо радісні сльози, і розуміємо, що таки змогли принести їм Різдво з рідного дому у сірі будні війни», – діляться враженнями студенти.

Життя військових непередбачуване і безкомпромісне, тому згадуймо про них хоч час від часу… А ще було б добре згадати, що у країні війна, тоді не довелось би з тривогою проводжати рідних і знайомих у невідомість. Хай береже їх Бог!!! Христос рождається!

wide_01.11

Капеланство.info