Соцільний БарКемп «Церква і військо – діалог та примирення» відбувся у Золотоноші

26 квітня 2018 року Українська Греко-Католицька Церква спільно з навчальним закладом «Золотоніський професійний ліцей» провели соціальний міжконфесійний Баркемп «Церква і військо – діалог та примирення».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Плаксій Світлана привітала усіх учасників круглого столу, зазначивши, що постійна співпраця з настоятелем місцевої парафії Святого Духа, отцем Юрієм Голоднюком (УГКЦ) допомагає місцевим студентам та викладачам бути кращими і добрішими у сьогоднішньому матеріалізованому світі.

Основна доповідь на міжконфесійному БарКемпі торкалась співпраці Церкви і війська у їхньому соціальному вимірі з особливим акцентом на потребах українських військових після поранення. З доповіддю на цю тему виступив військово-медичний капелан отець Віталій Воєца, який намагався звернути увагу молодих людей на важливість емпатії до свого ближнього, вміння слухати свого співрозмовника та приходити на допомогу у важких ситуаціях. Як приклад, священик наводив прості, але одночасно геройські вчинки звичайних людей, які підтримували поранених у лікарнях не лише матеріально, але добрим словом та відкритим серцем. «Такого роду локальна допомога пораненим у лікарнях, — на думку отця Віталія, — є важливим виявом почуття патріотизму та любові до своєї країни».

Під час дискусії молоді люди активно ставили запитання про життя та діяльності військово-медичних капеланів. Також їх цікавили глибші богословські роздуми над розумінням християнської віри, можливості її внутрішнього розвитку та ролі Церкви у духовному зростанні людини.

На закінчення зустрічі о. Ігор Шабан подякував усім учасникам за змістовну розмову, результатом якої має бути непереборне бажання миру в нашій душі та в нашій державі, адже лише тоді ми зможемо відчути повноту життя, сповнення всіх прагнень і бажань, які тільки може мати людське серце.

31282233_2038605809501262_3864465685786656768_n

Комісія з міжконфесійних та міжрелігійних відносин