Служба ув'язнених жінок побувала в СІЗО на Світлий вівторок

Світлого Вівторка 17 квітня 2012 року Служба ув’язнених жінок від громади Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, що відзначає цього року 20-ліття від її заснування, побувала в Київському слідчому ізоляторі. Волонтери служби милосердя Ганна Кострова, Катерина Чаплик, Анна Мушинська, Аріна Маслова у супроводі священиків Ігоря Онишкевича та Костянтина Пантелея привітали ув’язнених жінок із святом Христового Воскресіння. Святкові відвідини жінок від камери до камери зі співом «Христос Воскрес із мертвих!..» були нагодою поділитися великодньою радістю, свяченими пасками і крашанками. Привітали також і вагітних матерів, а в руки матері трьохмісячного младенця передали дитячі підгузники та іграшки.

Жінки чекали поздоровлень із трепетом, хтось зі смутком розлучення з родинами. Але пастирські відвідування в’язні завжди відсвіжують їхні духовні сили, щоб у важких обставинах зберегти віру і пережити тимчасову скорботу утрати спілкування з близькими. Ця подія стала можлива за сприянням Державної пенітенціарної служби України у м. Києві та Київській області. Соціально-психологічна і виховна служба Київського слідчого ізолятора долучилася до організації супроводу для привітання усіх жінок, що знаходяться під вартою. На сам Великдень вже відбулося привітання господарської обслуги (існує традиція спільного привітання засуджених, що працюють у Київському слідчому ізоляторі, капеланами Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви у каплиці Багатостраждального Іова), також капелан УГКЦ відвідав неповнолітніх та хворих. Забезпечувати подібні суспільні та душпастирські заходи стало нормою щоденного функціонування пенітенціарних установ.