19 серпня 2017 року у пенітенціарних установах, де душпастирюють капелани УГКЦ, були передані освячені плоди і мед в рамках доброчинної акції “Кошик в’язням на Спаса”.

Численні віряни долучилися до збірки, яка стала знаком християнської любові до в’язнів у Чернігівській і Збаразькій жіночих виправних колоніях, у слідчих установах Києва й Чорткова, в Міжобласній лікарні Бучанської виправної колонії, в Прилуцькій виховній колонії для неповнолітніх.

20882509

Щорічна акція “Кошик в’язням на Спаса” – чудова нагода розвитку харитативного служіння церковних спільнот, – вважає керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей. – Не зважаючи на численні потреби забезпечення відпочинку власних сімей протягом літа, і незалежно від зростання викликів, що спадають на бюджети родин, численні добродії діляться своїм скромним достатком, щоб дати знак людяної уваги для тих, хто перебуває за мурами в’язниць і колоній.

Наші співгромадяни, що відбувають вироки в пенітенціарних установах, від моменту ув’язнення переживають відкинення суспільством. Виникає виразне почуття поділу на “ми” (ув’язнені) і “вони” (суспільство). Кожен знак милосердя руйнує мури відчуження. “На свободі хтось за нас молиться і сприймає як людей, – кажуть самі в’язні, – це дуже надихає жити і переосмислювати минуле і теперішнє.”

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ