Семінаристам розповіли про специфіку праці морського капелана

Директор Морського апостоляту, військово-морський капелан УГКЦ отець Олександр Смеречинський зустрівся з учасниками курсу місійного служіння, організованого Пасторально-місійним відділом УГКЦ в Івано-Франківську, і розповів їм про специфіку праці морського капелана.

Отець Олександр насамперед розповів семінаристам про історію виникнення і структуру Морського апостоляту. Він зазанчив, що “морське капеланство у Католицькій церкві має близько 100 років. Це загальнокатолицька структура, яка на сьогодні охоплює 420 портів. А місія нашого українського Морського апостоляту розпочалася у 1994 р., коли ми почали свою працю з моряками в Одесі. Офіційно морський Апостолят УГКЦ зареєстрований у 2000 році”.

Капелан підкреслив, що з-поміж українських Церков системно з моряками працює лише УГКЦ.

“На початку мене тягнули до моря і моряків “за вуха”. Але тепер, як на мене, цікавішого служіння ледь знайдеш. Морське служіння – виняткове, креативне і перспективне. Кожен, хто має покликання до священства, має покликання до місії. Але, служачи в Морському апостоляті, вам не треба кудись їхати, місія сама приходить до вас. Наша діяльність – відвідувати всі кораблі, які приходять Одесу, а до нас приходить Китай, Індія, Філіппіни, – увесь світ”, – розповів о. Олександр.

Директор Морського апостоляту зазначив, що священик намагається допомогти всім морякам, які цього потребують, незважаючи на віросповідання і національність.

О. Олександр Смеречинський розповів, що морські капелани працюють як з моряками торгового флоту, так і з українськими військовими моряками, адже в Одесі з 2014 року базується український флот. Також капелани опікуються родинами моряків, людьми, залученими в діяльність інфраструктури, пов’язаної з морем, та в морських навчальних закладах, де навчаються 16 тисяч студентів.

d88d434cd5d84c4c2d40d1b2675949da_L

Капелан наголосив, що заохочує священиків УГКЦ по всьому світу відвідувати моряків у портах. І відзначив, що зараз у планах УГКЦ створити загальносвітову українську структуру Морського апостоляту. “Ми намагаємося створити світову мережу нашої Церкви по опіці моряками. Я зараз їжджу по світу залучати наші парафії і духовенство для служіння нашим морякам. Адже наша Церква присутня у всьому світі і дуже часто є священики в портових містах”, – зазначив морський капелан.

О. Олександр також запросив семінаристів до Одеси “пройти курс молодого бійця” і подивитися на працю морського капелана.

За матеріалами pmv.ugcc.org.ua