Семінар “Справедливість і милосердя” відбувся в Одеському екзархаті

16-17 грудня 2016 року в Одесі Відділом душпастирства УГКЦ у пенітенціарній системі України було організовано навчання духовенства про покликання Церкви до служіння у в’язницях.
З благословення Екзарха Одеського владики Михайла Бубнія, священики, монахи й монахині, що звершують душпастирське служіння в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській областях, взяли участь у семінарі “Справедливість і милосердя”. Виклад провадили о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства і брат Павло Загороднов, який координує служіння волонтерів пенітенціарного служіння УГКЦ.
16 грудня учасники семінару отримали знання з магістеріуму Церкви щодо проблеми злочину і справедливості, ознайомилися із сучасною структурою в’язничного душпастирства, міжконфесійною взаємодією у сфері цього служіння, залученням волонтерської і доброчинної допомоги, довідалися про різновиди пенітенціарних установ, головні напрямки пенітенціарної реформи та характеристикою груп,  що потребують опіки. Особливу зацікавленість викликали богословські, юридичні і соціальні аспекти пенітенціарного служіння.
17 грудня 2016 року в рамках семінару курсанти Військово-морського ліцею ознайомилися зі суттю пенітенціарного служіння та  з проблемою справедливості і милосердя.
Відтак, за сприянням капелана о. Олександра Смеречинського, відбулося відвідування слідчо-заарештованих військових, які допустилися правопорушень під час несення служби.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ