Секретар Папської ради «Cor Unum» вивчає в Україні, як допомогти постраждалим від війни

25 квітня в Україну прибув секретар Папської ради «Cor Unum» монсеньйор Джамп’єтро Даль Тозо з метою вивчити, яка саме допомога потрібна постраждалим українцям від війни на Сході України.

У фонд, яким управлятиме Папська рада «Cor Unum», потраплять усі кошти, зібрані під час гуманітарної збірки в католицьких церквах Європи 24 квітня. Монсеньйор Джамп’єтро Даль Тозо пробуде в Україні три дні.

Секретар Папської ради у перший день зустрівся з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом. Під час зустрічі монсеньйор Джамп’єтро Даль Тозо відзначив, що увага Святішого Отця щодо України є особливою. «Ініціативу Святішого Отця, – сказав монсеньйор, – я б окреслив двома словами. Це є церковна та гуманітарна ініціатива: церковна, тому що виходить із лона Церкви і реалізується всією Церквою в Європі, і гуманітарна, бо виходить назустріч великим і важким потребам на цій території».

За його словами, ще зарано говорити про якісь конкретні суми, оскільки лише 24 квітня відбулася збірка. «Але можу сказати, що з багатьох країн надходили сигнали, що був великий інтерес до цієї ініціативи», – зауважив секретар Папської ради.

Перед тим, розповів він, як розділити відсотково цю допомогу, наш перший крок полягатиме в тому, аби зрозуміти, які є потреби, що саме необхідне.

Глава УГКЦ вказав на чотири категорії осіб, яким планується надити допомогу: внутрішньо переміщені особи; люди, які перебувають на тимчасово окупованій території; ті, що перебувають у зоні бойових дій; і поранені, зокрема військові та діти. На мою думку, треба всіх цих людей мати на увазі, щоб зорієнтуватися, як їм допомогти.

У свою чергу Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, відзначив, що ця ініціатива Папи відкрита для всіх громадян України, незалежно від їхньої конфесійної приналежності. «Монсеньйор Даль Тозо підкреслив багатий і великий внесок, які зробили найвищі представники наших Церков, коли висловили своє бачення для кращого розуміння ситуації, для кращої оцінки того, що зараз відбувається», – сказав Апостольський нунцій.

Блаженніший Святослав додав, що окремо буде проголошена гуманітарна акція Апостольського престолу. «І ми очікуємо з візитом в Україну Державного секретаря Ватикану кардинала Петра Пароліна. Він має прибути до України і офіційно проголосити про цю гуманітарну Папську акцію», – повідомив Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ