Розпочався навчальний тренінг – семінар в’язничних душпастирів УГКЦ

Із 30 березня по 2 квітня 2009 року у Реколекційному центрі Львівської архиєпархії, що у Брюховичах проходить навчальний збір в’язничних душпастирів УГКЦ. Зустріч проходить під гаслом: «Пам’ятайте про в’язнів, немов би ви самі були з ними в кайданах» (До євреїв 13:3). Праця розпочалась із представлення стану в’язничного душпастирства у єпархіях нашої Церкви. Доповіді виголосили 37 учасників тренінгу.
31 березня до єпархіальних капеланів, які працюють у пенітенціарних установах, звернувся Преосвященніший Владика Михаїл (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовквівський, керівник Відділу УГКЦ у справах Душпастирства у силових структурах, із богословським впровадженням. У своєму слові, зокрема, владика сказав про Великий Піст, як досвід особистого наближення до розуміння суті душпастирства в тюрмах, адже сам Христос став добровільно в’язнем, щоби визволити поневолених гріхом. На прикладах ранньої християнської проповіді у тюрмах імперії Риму, він згадав про початки душпастирства ув’язнених. “Немає стіни, крізь яку не пройшов би Христос та немає камери, до якої б Він не увійшов”. Владика зробив особливий наголос на душпастирстві, основаному на досвіді віри, зустрічі з Богом та святості, як пріоритеті душпастирства. Істинне тюремне духівництво повинно працювати на гуманізацію в’язниць. Проте тісна робота з в’язнями та служіння християнського милосердя не повинні помилково прийматися за виправдання скоєних злочинів.
«Тюремні священики та численні волонтери здійснюють материнську опіку Церкви над своїми, позбавленими волі, синами і дочками. Ми повинні принести серце Христове до в’язниць, Він один може наповнити наше життя змістом та надією. Він звільняє нас від рабства гріху, що руйнує наше життя» – завершив свій виступ владика Михаїл.
По завершенні промови капелани привітали владику з ювілеєм, та отримали архипастирське благословення на подальше служіння.
Відтак, після доповідей учасників тренінгу відбулась праця в групах, де розглядались питання обставин ув’язнення та впливу їх на особу, методи душпастирської праці з ув’язненими та робочим персоналом місць позбавлення волі. День закінчився спільним вечірнім богослужінням, по якому відбувся обмін душпастирським досвідом.
Подальша програма включає навчання та ділення досвідом з пасторальної психології під проводом священика Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ отця Ярослава Стороняка.
Очікується участь офіцерів соціально-психологічної служби пенітенціарних установ у Львівській області.

диякон Костянтин Пантелей
референт в’язничного служіння УГКЦ